Hiko

Skrýt filtryZobrazit filtry
Cena a štítky
Filtry
Zobrazeno 0-0 ze 0 produktů

“Začalo to nenápadně - tím, že se v tehdejším Československu nedala koupit kvalitní vodácká výbava. Domluvila jsem se s kamarádkou – kajakářkou z USA, která tam měla firmu na plovačky, že mi pošle materiál, a já to zkusím ušít tady,” vzpomíná Marcela Hilgertová na zrod firmy HIKO.  “Vždycky po večeři jsme uspali děti, sundali ubrus ze stolu, na kterém byly naznačeny délky popruhů a gum, a pustili se s manželem do práce,” popisuje začátky u šicího stroje v kuchyni pražského panelákového bytu.

Od šicího stroje v kuchyni, přes pronajatou místnost v přízemí vysokoškolských kolejí, větší prostory v pražské Uhříněvsi a poté v Mníšku pod Brdy, dospěla konečně firma až do „vlastního“, současného sídla na Jílovišti.  Zde je nejen prodejna se vzorkovnou, ale i výrobní dílny, půjčovna a sklad. Výroba postupně rostla od první plovací vesty až k několika stovkám produktů, od divoké vody k vybavení pro většinu vodních sportů a vodní záchranáře. Na chodu firmy se v současnosti podílí přes 40 zaměstnanců.

A jak vlastně vznikl název rodinné firmy, která už čtvrt století dodává na trh vybavení vodáky?
Historie sahá do poloviny minulého století, kdy se otcové Ivana a Marcely - Luboš HILGERT a Zdeněk KOŠŤÁL, potkali v reprezentačním družstvu bývalého Československa jako závodníci ve slalomu na divoké vodě. Ti naučili své děti milovat vodu a sport. A z prvních slabik jejich slavných příjmení vznikl název HIKO.

Do práce v rodinném podniku se postupně zapojují i další členové vodáckého klanu - Luboš Hilgert (prostřední) a Štěpánka Hilgertová, nejprve kajakářský pár, poté známá dvojice trenér-svěřenkyně. Dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová je dnes ambassadorkou firmy, podílí se na práci s webem a sociálními sítěmi a částečně odpovídá za HIKO test team. A nezahálí ani nejmladší generace, která se věnuje, každý dle svých schopností, oblasti IT, designu, marketingu a prezentaci naší značky.

Česká výroba, český vývoj a český design si úspěšně nachází cestu k zákazníkům. Také díky tomu se firma HIKO stala jedním z nejznámějších světových výrobců ve svém oboru. Při vývoji všech výrobků čerpají ze zkušeností jak vlastních, tak i svého HIKO test týmu, složeného ze špičkových jezdců různých vodáckých disciplín. Sledují nejnovější trendy jak v oblasti nových materiálů, tak nových technologií. Od samého počátku se řídí filozofií, že jen to nejlepší je dost dobré.

GPS Soutěž