Dodatečná sleva 10% na značky PINGUIN a ACEPAC se slevovým kódem PINGUIN

Náš tým

Jakub Zítka

Bez něj by to prostě nešlo. Jako zakladatel Českého ráje outdoor je na scéně již 25 let. Potkat ho můžete na kamenné prodejně nebo na horách, kde pro vás pečlivě testuje nejrůznější vybavení. Kuba má brilantní talent pro rétoriku a jeho komunikační šarm je neodolatelný. Pro "své" lidi z Českého ráje outdoor by snesl možná i modré z nebe – je to prostě srdcař.

Pokud chcete Kubovi vykouzlit úsměv na tváři, pozvěte ho na čerstvé těstoviny se špenátem nebo na sklenku kvalitního vína.

Jaký mám vztah k outdooru?
Přírodu mám prostě rád. V Česku i v zahraničí.

Oblíbená místa?
Mám rád Český ráj, Krkonoše nebo Arco. Hrozně mě baví poznávat nové lokace.

Největší outdoorový zážitek?
Pravidelně se účastním adrenalinové krkonošské akce Sherpa Cup. Vylezl jsem 5 čtyčtisícovek v Alpách. Lezení v ledu. Rallye Sudety MTB 115 km.

Další zájmy?
Lezení, MTB, ferraty, Ski Alp. Jsem rád na cestách a ochutnávám lokální potraviny. Když si najdu čas, tak rád čtu. Největší inspirací jsou pro mě děti, které mne stále udržují v kondici.

Jak dlouho jsem v Ráji?
V Ráji jsem od jeho zrození – 25 let.

Co na sebe prásknu?
Jsem docela levý na řemeslo, a tak jsem chtěl dělat něco, co mě baví a ještě k tomu uživí – tím je outdoor. Myslím, že jsem vtipný a férový. Nebojím se výzev. Asi si věřím. Nemám talent na jazyky, ale rád komunikuji. Nerad čtu návody.

Na Ráji mám nejraději...
To, že se sen může stát skutečností a že se mi tady daří zůstávat sám sebou. Mám rád tu pohodovou atmosféru tady.

Co mi jde a na co jsem fakt pyšný?
Sex :-D

Co mi fakt nejde?
Čeština (gramatika, pravopis).

Životní motto?
Žít tak, abych se sám před sebou nemusel stydět.

Víc o Kubovi

Mirek Žďánský

No a bez něj by to taky nešlo. Mirek je v ráji s jednou přestávkou od roku 2002. Jeho doménou je hlavně online svět a vše, co se kolem něj točí. Díky němu se Český ráj outdoor dostal z onlinového hrobu a mílovými kroky stoupá dál. Jeho teritoriem je jak kancelář, tak i kamenná prodejna. Mirek je prostě všudezdejší. Jeho tempo se mnohým může zdát vražedné, ale právě to je jeho zbraň. Mirek si nenechá mazat med kolem pusy a jeho argumenty jsou často neprůstřelné. Mirek má neuvěřitelný talent a cit na řízení lidí a dostat z nich jen to nejlepší.

Pokud chcete Mirkovi udělat radost, postavte před něj kopec a řekněte mu, ať ho vyběhne.

Jaký mám vztah k outdooru?
K outdooru jsem se dostal jako brigádník v Českém ráji outdoor. To bylo asi před 18 lety. Úplně jsem tomu propadl. V současné době mi, bohužel, hodně času zabírá práce. Obecně miluju hory a vysoké kopce.

Oblíbená místa?
Jizerské hory – jsou pro mě pěkně barevné. Prostě moje srdcovka.

Největší outdoorový zážitek?
Pád z 12 metrů. Zastavil jsem se 1 metr nad zemí. Tehdy jsem měl v kalhotech. :-D

Další zájmy?
IT – to je moje. Také miluju pěší chůzi a v poslední době si celkem ujíždím na audioknížkách.

Jak dlouho jsem v Ráji?
S přestávkou 17 let. Prostě mě tam zavál vítr.

Co na sebe prásknu?
Je fakt, že v Ráji hodně prudím. :-D Proč? Vím, že ti lidi ze sebe dokážou dostat víc, než si myslí. Prostě se nás všechny snažím posouvat pořád o kousek dál.

Na Ráji mám nejraději...
Že je to moje :-D .

Co mi jde a na co jsem fakt pyšný?
Snažím se, aby mi šlo všechno, co dělám.

Co mi fakt nejde?
Co fakt nedávám, je zpívání a kreslení.

Životní motto?
Že to prostě musí jít.

Víc o Mirkovi

Kateřina Kolečková

Kačka je kreativní guru Ráje a online markeťačka s přesahem do grafiky. Notebook, připojení k Internetu, pero, foťák a hlava plná know how jsou její nejdůležitější pracovní nástroje. S Rájem Kačka spolupracuje již od roku 2013. Zná tedy každé zákoutí v jeho v online krajině (rozuměj e-shop, web, sociální sítě a další viditelná i neviditelná místa). Její přítomnost na kanclu příjemně ředí všudypřítomný testosteron.

Pokud chcete uděat Kačce radost, pozvěte ji na fakt dobrou kávu, víno, západ nebo východ slunce či thajskou kuchyni.

Jaký mám vztah k outdooru?
Kladný, samozřejmě.

Oblíbená místa?
Jelikož jsem se narodila na Valašsku, tak mám v srdci Beskydy. Mám ráda Křivoklátsko, Jizerky nebo slovenské Strážovské vrchy. Celkově ráda cestuju a poznávám nová místa.

Největší outdoorový zážitek?
Každý outdoorový zážitek je velký.

Další zájmy?
IT, český jazyk, umění, vaření, hudba, nevím, je toho dost. Ráda trávím volný čas s přáteli jak u ohně, tak na party. Sport obecně. A bezesporu moje práce – je totiž natolik pestrá, že se stala zároveň i mým koníčkem.

Jak dlouho jsem v Ráji?
V Ráji jsem od roku 2013.

Jak bych se popsala?
Pocházím z Moravy. Jsem povahově klidnější typ člověka, ale když to roztočím, stojí to za to. Miluju zvířata a nevěřím lidem na potkání. Nemám ráda tlusté maso a pokrytce. Myslím si, že je se mnou i sranda.

Na Ráji mám nejraději...
Fajn atmosféru. Malý kolektiv. Otevřené možnosti.

Co mi jde a na co jsem fakt pyšný?
Myslím si, že mi jde čeština nebo kreativní tvorba obecně – od užité malby, tvůrčího psaní až po šití. Umím naslouchat lidem. Dokážu poznat rozdíl mezi hnusnou a dobrou slivovicí. To samé umím dělat s vínem :-D

Co mi fakt nejde?
Občas jsem trošku bordelář, ale pracuju na sobě.

Životní motto?
Neříkej, co si myslíš, mysli na to, co děláš, ale nedělej, co myslíš. Přátele prověřuj, ty prověřené obručí z ocele si připni k srdci. Nepodávej ruku na potkání a drzé floutky drž si od těla. Když nevyhneš se rvačce, rvi se tak, že všichni rváči vyhnou se pak tobě."

Víc o Kačce

Vojtěch Tyšer

Vojta má rád čísla a každý den je v "POHODĚ" (nejen účetní systém :-D). Jeho hlavní základna je v kanceláři a slyšet ho můžete i na našem e-shopáckém telefonu. Bez něj by se Ráj topil až po strop ve fakturách, zatoulaných číslech a v celé firmě by zavládla účetní anarchie. Vojta je spolehlivý strážce pokladny a usměrňovač našich finančních vášní.

Radost mu uděláte pizzou nebo gumovými bonbony.

Jaký mám vztah k outdooru?
Historicky nic moc. Nyní lehký kemping, vodáctví, ferraty. Mám rád běh a lyžování.

Oblíbená místa?
Všechno mimo ČR a mimo Evropu

Největší outdoorový zážitek?
Výlet do Vietnamu v létě 2017. To byl outdoor sám o sobě :-D

Další zájmy?
Sport. Hraju závodně fotbal, futsal a tenis. Miluju běžky a taky cyklistiku. To, co nemám rád, ale provozuju, je běhání.

Jak dlouho jsem v Ráji?
Na fulltime od března 2017. Předtím brigádně při škole.

Jak bych se popsal?
Jsem asi úplně normální kluk. Mám rád zábavu, přátele a párty. Jsem sportovní a pohybový závislák.

Na Ráji mám nejraději...
Je to malá firma na rodinné bázi. Práci, kterou udělám, za sebou hned vidím.

Co mi jde a na co jsem fakt pyšný?
Myslím, že mi jde fotbal a tenis.

Co mi fakt nejde?
Řemeslo :-D

Životní motto?
Live Fast, Die young, be wild and have fun!

Víc o Vojtovi

Pavlína Martin

Pavlínu můžete potkat na kamenné prodejně. No a pokud budete shánět sportovní oblečení pro ženy či děti, pravděpodobně se vám bude věnovat právě Pavlína. A protože je sama aktivní v mnoha outdoorových sportech, může zkušenosti s vybavením rozdávat po pytlech. Pavlíninou láskou, kromě její dcery, je také fotografování. Pro Ráj cvaká spoušť od roku 2018.

Pokud Pavlíně chcete udělat radost, pozvěte ji na thajskou polévku Thom Kha, čerstvé fíky ze stromu, raw zmrzlinu nebo rum.

Jaký mám vztah k outdooru?
Odmalička jsem byla v horách i ve skalách jako doma. Dodnes si pamatuji upocené túry na běžkách na Sněžku, hodiny legrace i vzteku na sjezdovkách a túry jak v Čechách tak i v zahraničí. Láska k outdooru a cestování mi vydržela dodnes. A tu předávám dál své dceři.

Oblíbená místa?
Švýcarsko, Itálie, Rakouské Alpy, Lake Annecy, Lake Geneva, Thunersee and Brienzersee, Bruggy, Edinburgh, Amsterdam, Pirna, Saxon Switzerland, Wolfgang See, Arco and Lake Garda, New Zealand – to je naprostá srdcovka. Dále Český ráj a Krkonoše.

Největší outdoorový zážitek?
Několik let života v The Lake District. Rok strávený na cestách s dvouletým dítětem. Cestování po Austrálii a Novém Zélandu, plavání s delfíny v Akaroa. Teď si užívám alpské vrcholy a skialpové túry v Krkonoších.

Další zájmy?
Hiking, cyklistika, lyže, snowboard, skialpy, lezení, fotografie, joga, mindfulness a meditace, mateřství, angličtina, kresba, upcycling.

Jak dlouho jsem v Ráji?
V Ráji jsem zhruba od roku 2018. Český ráj je pro mne idealni spojení lásky k přírodě, outdooru a fotografii.

Jak bych se popsala?
Většinu času jsem plná energie a při dobré múze i plná nápadů. Zároveň i výbušná a temperamentní. Vím o sobě, že jsem náročná, nerada se nudím a furt něco vymýšlím. Mám ráda jizvy, jsou pro mne takovou mapou života. Nemám ráda přetvářky, stísněné prostory a hmyz sající krev.

Na Ráji mám nejraději...
Všechno a všechny.

Co mi jde a na co jsem fakt pyšný?
Myslím, že to umím s foťákem. A taky mi jde být kreativní.

Co mi fakt nejde?
Zapamatovat si jména lidí, které jsem právě potkala a míst, která jsem navštívila. Moc mi nejde sjíždět freeride na skialpách, bojím se. Taky se bojím sjíždění řek.

Životní motto?
Be yourself because everyone else is already taken. Live everyday to the fullest as it’s the last one. Be greateful and live with positive attitude. Live in the moment. Give back to The Planet.

Víc o Pavlíně
ZNAČKA MĚSÍCE