Vrácení zboží do 14 dnů a reklamace

Pro vrácení nebo reklamaci zboží použijte formulář výše

1. Chci zboží vrátit v zákonné 14denní lhůtě

V případě, že jste spotřebitel, máte dle 1829 občanského zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb.) právo zakoupené zboží vrátit bez udání důvodu, a to do 14 kalendářních dní od data převzetí zboží. Toto platí i na objednávky s osobním odběrem.
Své právo na vrácení zboží můžete uplatnit písemně, a to odstoupením od smlouvy a zasláním zboží na adresu nebo na naší prodejně: Český ráj outdoor s.r.o., Hradišťská 1031, Kosmonosy 293 06
!Vrácené zboží, prosím, dobře zabalte, aby nedošlo k jeho poškození během přepravy!
Prosíme, uveďte zboží, pokud možno, do původního stavu (očištění, zkompletování, správné zabalení apod.), neposílejte ho pouze v jeho originálním obalu, mohlo by dojít k jeho znehodnocení, předejdete tím možnému snížení vrácené částky o náklady vynaložené na uvedení zboží do původního stavu. Např. obuv neposílejte pouze v jeho originální krabici.
Peníze za zboží Vám zašleme na Váš bankovní účet co nejdříve, nejpozději do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, ne však dříve, než dojde k doručení vráceného zboží. Náklady na vrácení zboží jsou v tomto případě na straně kupujícího. Poštovné za zaslání zboží obchodníkovi při odstoupení od smlouvy bez udání důvodu hradíte Vy. V tomto případě nevzniká právo na proplacení nezbytných nákladů spojených s přepravou zboží k prodávajícímu.

2. Chci vyměnit nesedící velikost

Pokud Vám zakoupené zboží nesedí a rádi byste ho vyměnili za jinou velikost, je nutné nevyhovující zboží vrátit viz. Chci zboží vrátit v zákonné 14denní lhůtě a vytvořit novou objednávku na požadavané zboží.

3. Chci reklamovat zboží

Vaše reklamace bude vyřízena ve 30denní lhůtě od přijetí. Vadné zboží zašlete na adresu: Český ráj outdoor s.r.o., Hradišťská 1031, Kosmonosy 293 06, přiložte kopii dokladu o nákupu spolu s vyplněným reklamačním formulářem, ve kterém popíšete závadu.
Zboží bude opraveno a zasláno na Vámi uvedenou adresu, v případě oprávněné, neopravitelné závady bude zaslán stejný nový výrobek nebo vrácena kupní cena.
Zboží Vám bude zasláno prostřednictvím dopravce, kterého jste si zvolil/a v původní objednávce.


Na dárky, které jsou poskytovány zdarma, nelze uplatňovat žádná práva spotřebitele.
Takové zboží splňuje podmínky Darovací smlouvy a veškeré normy podle platné legislativy ČR.
Veškeré reklamace a výměna zboží jsou zákazníkovi zasílány prostřednictvím dopravce, kterého si zvolil v původní objednávce.