Sir Joseph

Skrýt filtryZobrazit filtry
Cena a štítky
Filtry
Zobrazeno 0-0 ze 0 produktů

Již od roku 1974 vyrábí Sir Joseph kvalitní outdorové vybavení. Zejména péřové a primaloftové oblečení, péřové spací pytle, nepromokavé oblečení i oblečení pro volný čas.

Inteligentní technická řešení, praktické detaily, vysoce funkční materiály, nejlepší evropské husí prachové peří, špičková kvalita zpracování všech jejich výrobků a vlastní výrobní zázemí. Atraktivní design a barvy, perfektně padnoucí střihy či důmyslné doplňky. To je směs, ze které tvoří to nejlepší outdoorové vybavení a oblečení.

Cílem firmy Sir Joseph, je vyrábět maximálně funkční výrobky schopné obstát i v extrémních podmínkách nejvyšších hor světa, a zároveň je plně přizpůsobit potřebám a požadavkům zákazníka tak, aby vybavení bylo ušito přesně na míru a dle podmínek účelu, pro který bude používáno.

Historie značky

Himálajská odysea Josefa Rakoncaje začala v roce 1977. Vybavit expedici kvalitním oblečením, které by horolezce ochránilo v mrazivých podmínkách nejvyšších hor světa, a zároveň jim umožnilo svobodný pohyb při náročných horolezeckých výstupech, bylo prakticky nemožné a navíc velice finančně náročné. Horolezcům často nezbývalo nic jiného, než si navzájem vypomáhat.

Josef Rakoncaj nikdy nespoléhal na nezaručenou kvalitu, proto si v roce 1971 začal šít vlastní horolezecké oblečení. Z počátku jen pro sebe, později pro své spolulezce a kamarády. Využíval svých bohatých zkušeností z expedic, upravoval střihy a vymýšlel praktické detaily usnadňující pohyb v náročných lezeckých terénech a při pobytu ve vysokých nadmořských výškách hledal nové funkční materiály.

V roce 1974 neoficiálně založil firmu Rakoncaj, která se jako jedna z prvních se výlučně  zaměřila na výrobu speciálního expedičního horolezeckého oblečení a doplňků. Bezprostředně po sametové revoluci v roce 1990, jakmile to politická situace dovolila, zahájil svou podnikatelkou činnost oficiálně s novým názvem firmy, Sir Joseph. Vyrábět začínal v malých  výrobních prostorech a s doma pracujícími  švadlenami.

Jeho výrobky se, díky své kvalitě, funkčnosti a cenové dostupnosti, rychle staly bestsellerem mezi českými a slovenskými výškovými horolezci a postupně se o vybavení značky Sir Joseph začaly zajímat i zahraniční expedice. Výroba se začala rychle rozvíjet, a tak brzy mohl Josef Rakoncaj vybudovat výrobní dílnu. V roce 1994 nastoupil do firmy syn Josefa Rakoncaje, Lukáš a v roce 2001 také jeho dcera, Lucie.

Firma Sir Joseph patří mezi přední firmy na světě, které vyrábějí péřové expediční vybavení. Má vlastní vývojové a výrobní zázemí v České republice. Ve specializovaném expedičním segmentu zásadně ovlivňuje trendy výstroje.

Ačkoli firma Sir Joseph nemůže svou velikostí konkurovat nadnárodním gigantům, díky svým jedinečným výrobkům, vzešlým z nedocenitelných expedičních zkušeností Josefa Rakoncaje, díky nejkvalitnějším materiálům a výrobním komponentům a tradiční výrobě, která probíhá téměř celá v České Republice, si vybojovala své místo mezi nejvýznamnějšími světovými výrobci outdoorového vybavení.

Zakladatel Josef Rakoncaj (*1951),  majitel rodinné firmy Sir Joseph, jako první člověk na světě dokázal dvakrát zdolat nejobávanější osmitisícovku K2. Vystoupil na 8 osmitisícovek a uskutečnil bezpočet výstupů na horské štíty a skalní stěny celého světa.
O svých horolezeckých výstupech i lezeckých úspěších svých přátel a kolegů vydal 5 knih a natočil několik filmů.

GPS Soutěž