Odstoupení od kupní smlouvy a reklamace

Pro vráceni nebo reklamaci zboží použijte formulář výše. Pokud se Vám formulář nezobrazuje, kontaktujte nás.

Obecné informace o vrácení a reklamaci zboží.

1. Chci zboží vrátit v zákonné 14denní lhůtě

Jak postupovat, když zakoupené zboží pro vás není to pravé a chcete jej vrátit v zákonné 14 denní lhůtě?

V případě, že jste spotřebitel, máte dle § 1829 občanského zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb.) právo zakoupené zboží vrátit bez udání důvodu, a to do 14 kalendářních dní od data převzetí zboží. Toto platí i na objednávky s osobním odběrem.

Kde zboží vrátit?

  • Své právo na vrácení zboží můžete uplatnit písemně, a to odstoupením od smlouvy a zasláním zboží na adresu nebo na naší prodejně:

Český ráj outdoor s.r.o.
Staroměstské náměstí 20/21
Mladá Boleslav 293 01

!Vrácené zboží, prosím, dobře zabalte, aby nedošlo k jeho poškození během přepravy! 

Prosíme, uveďte zboží, pokud možno, do původního stavu (očištění, zkompletování, správné zabalení apod.), neposílejte ho pouze v jeho originálním obalu, mohlo by dojít k jeho znehodnocení, předejdete tím možnému snížení vrácené částky o náklady vynaložené na uvedení zboží do původního stavu. Např. obuv neposílejte pouze v jeho originální krabici.

Peníze za zboží Vám zašleme na Váš bankovní účet co nejdříve, nejpozději do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, ne však dříve, než dojde k doručení vráceného zboží zpět na naši prodejnu Český ráj outdoor s.r.o., Staroměstské náměstí 20/21, Mladá Boleslav 293 01. Náklady na vrácení zboží jsou v tomto případě na straně kupujícího. Poštovné za zaslání zboží obchodníkovi při odstoupení od smlouvy bez udání důvodu hradíte Vy.

Je dobré vědět…

Zboží si můžete vyzkoušet. Nemělo by však dojít k zjevnému opotřebení výrobku.

Dodržení 14denní lhůty
Pro dodržení lhůty je rozhodující, kdy je odstoupení od smlouvy odesláno. Lhůta pro odstoupení se tak považuje za zachovanou, pokud spotřebitel v jejím průběhu odešlete oznámení, že od smlouvy odstupujete.

Lhůta pro odstoupení od smlouvy trvá 14 kalendářních dnů, nikoliv pracovních a začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží spotřebitelem (např. převezme-li si zákazník zboží ve čtvrtek, doba pro odstoupení se počítá od pátku včetně).

Odstoupení od smlouvy můžete zaslat elektronicky prostřednictvím formuláře pro vrácení zboží v zákonné 14 denní lhůtě.

V co nejkratším termínu od zaslání tohoto odstoupení je potřeba, abyste nám předali zakoupené zboží. V tomto případě nevzniká právo na proplacení nezbytných nákladů spojených s přepravou zboží k prodávajícímu.

Přehled na závěr

  • Od kupní smlouvy je možné odstoupit do 14 kalendářních dnů
  • Lhůta 14 dnů začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží.
  • Končí-li lhůta o víkendu nebo ve svátek, jako poslední den lhůty je brán nejbližší následující pracovní den
  • Odstoupení od kupní smlouvy musí být dodavateli odesláno nejpozději v poslední den 14denní lhůty. Zboží po dohodě může být vráceno i později
  • Rozbalením ani použitím zboží nezaniká právo na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu. Zboží nemusí být vráceno v originálním obalu, avšak dodavatel má právo na úhradu nákladů spojených s uvedením zboží do původního stavu.
  • Peníze vrátíme nejpozději do 14 kalendářních dnů od odstoupení od smlouvy, ne však dříve, než obdržíme vrácené zboží.

2. Chci vyměnit nesedící velikost

Pokud Vám zakoupené zboží nesedí a rádi byste ho vyměnili za jinou velikost, postupujte prosím stejně jako v případě Vratky. Zboží vraťte na naši prodejnu spolu s vyplněným formulářem. Za vrácený produkt Vám budou refundovány peníze, zároveň prosíme o vytvoření a uhrazení nové objednávky na požadovanou velikost. 

3. Chci reklamovat zboží

Vaše reklamace bude vyřízena ve 30denní lhůtě od přijetí.

Vadné zboží zašlete na adresu: Český ráj outdoor s.r.o., Staroměstské náměstí 20/21, Mladá Boleslav 293 01, přiložte kopii dokladu o nákupu spolu s vyplněným reklamačním formulářem, ve kterém popíšete závadu. 

Zboží bude opraveno a zasláno na Vámi uvedenou adresu, v případě oprávněné, neopravitelné závady bude zaslán stejný nový výrobek nebo vrácena kupní cena.

Zboží Vám bude zasláno prostřednictvím dopravce, kterého si zvolil/a v původní objednávce.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz ohledně uplatnění reklamace, obraťte se na náš e-mail nebo infolinku:
e-mail: ceskyraj@ceskyraj.com
infolinka: 326 211 050


Na dárky, které jsou poskytovány zdarma, nelze uplatňovat žádná práva spotřebitele.
Takové zboží splňuje podmínky Darovací smlouvy a veškeré normy podle platné legislativy ČR.

Veškeré reklamace a výměna zboží jsou zákazníkovi zasílány prostřednictvím dopravce, kterého si zvolil v původní objednávce.