Vrácení zboží do 14 dnů a reklamace

Pro vráceni nebo reklamaci zboží použijte formulář výše. Pokud se Vám formulář nezobrazuje, kontaktujte nás.

Obecné informace o vrácení a reklamaci zboží.

1. Chci zboží vrátit v zákonné 14denní lhůtě

Jak postupovat, když zakoupené zboží pro vás není to pravé a chcete jej vrátit v zákonné 14 denní lhůtě?

V případě, že jste spotřebitel, máte dle § 1829 občanského zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb.) právo zakoupené zboží vrátit bez udání důvodu, a to do 14 kalendářních dní od data převzetí zboží. Toto platí i na objednávky s osobním odběrem.

Kde zboží vrátit?

  • Své právo na vrácení zboží můžete uplatnit písemně, a to odstoupením od smlouvy a zasláním zboží na adresu nebo na naší prodejně:

Český ráj outdoor s.r.o.
Staroměstské náměstí 20/21
Mladá Boleslav 293 01

!Vrácené zboží, prosím, dobře zabalte, aby nedošlo k jeho poškození během přepravy!

Prosíme, uveďte zboží, pokud možno, do původního stavu (očištění, zkompletování, správné zabalení apod.), předejdete tím možnému snížení vrácené částky o náklady vynaložené na uvedení zboží do původního stavu.

Peníze za zboží Vám zašleme na Váš bankovní účet co nejdříve, nejpozději do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, ne však dříve, než dojde k doručení vráceného zboží zpět na naši prodejnu Český ráj outdoor s.r.o., Staroměstské náměstí 20/21, Mladá Boleslav 293 01. Náklady na vrácení zboží jsou v tomto případě na straně kupujícího. Poštovné za zaslání zboží obchodníkovi při odstoupení od smlouvy bez udání důvodu hradíte Vy.

Je dobré vědět…

Zboží si můžete vyzkoušet. Nemělo by však dojít k zjevnému opotřebení výrobku.

Dodržení 14denní lhůty
Pro dodržení lhůty je rozhodující, kdy je odstoupení od smlouvy odesláno. Lhůta pro odstoupení se tak považuje za zachovanou, pokud spotřebitel v jejím průběhu odešlete oznámení, že od smlouvy odstupujete.

Lhůta pro odstoupení od smlouvy trvá 14 kalendářních dnů, nikoliv pracovních a začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží spotřebitelem (např. převezme-li si zákazník zboží ve čtvrtek, doba pro odstoupení se počítá od pátku včetně).

Odstoupení od smlouvy můžete zaslat elektronicky prostřednictvím formuláře pro vrácení zboží v zákonné 14 denní lhůtě.

V co nejkratším termínu od zaslání tohoto odstoupení je potřeba, abyste nám předali zakoupené zboží. V tomto případě nevzniká právo na proplacení nezbytných nákladů spojených s přepravou zboží k prodávajícímu.

Přehled na závěr

  • Od kupní smlouvy je možné odstoupit do 14 kalendářních dnů
  • Lhůta 14 dnů začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží.
  • Končí-li lhůta o víkendu nebo ve svátek, jako poslední den lhůty je brán nejbližší následující pracovní den
  • Odstoupení od kupní smlouvy musí být dodavateli odesláno nejpozději v poslední den 14denní lhůty. Zboží po dohodě může být vráceno i později
  • Rozbalením ani použitím zboží nezaniká právo na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu. Zboží nemusí být vráceno v originálním obalu, avšak dodavatel má právo na úhradu nákladů spojených s uvedením zboží do původního stavu.
  • Peníze vrátíme nejpozději do 14 kalendářních dnů od odstoupení od smlouvy, ne však dříve, než obdržíme vrácené zboží.

2. Chci vyměnit nesedící velikost

Pokud Vám zakoupené zboží nesedí a rádi byste ho vyměnili za jinou velikost, postupujte prosím stejně jako v případě Vratky. Zboží vraťte na naši prodejnu spolu s vyplněným formulářem. Za vrácený produkt Vám budou refundovány peníze, zároveň prosíme o vytvoření a uhrazení nové objednávky na požadovanou velikost. 

3. Chci reklamovat zboží

Vaše reklamace bude vyřízena ve 30denní lhůtě od přijetí.

Vadné zboží zašlete na adresu: Český ráj outdoor s.r.o., Staroměstské náměstí 20/21, Mladá Boleslav 293 01, přiložte kopii dokladu o nákupu spolu s vyplněným reklamačním formulářem, ve kterém popíšete závadu. 

Zboží bude opraveno a zasláno na Vámi uvedenou adresu, v případě oprávněné, neopravitelné závady bude zaslán stejný nový výrobek nebo vrácena kupní cena.

Zboží Vám bude zasláno prostřednictvím dopravce, kterého si zvolil/a v původní objednávce.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz ohledně uplatnění reklamace, obraťte se na náš e-mail nebo infolinku:
e-mail: ceskyraj@ceskyraj.com
infolinka: 326 211 050


Na dárky, které jsou poskytovány zdarma, nelze uplatňovat žádná práva spotřebitele.
Takové zboží splňuje podmínky Darovací smlouvy a veškeré normy podle platné legislativy ČR.

Veškeré reklamace a výměna zboží jsou zákazníkovi zasílány prostřednictvím dopravce, kterého si zvolil v původní objednávce.