Lano Ocún On-Sight 8,8 mm 50 m yellow
  • Lano Ocún On-Sight 8,8 mm 50 m yellow
  • Lano Ocún On-Sight 8,8 mm 50 m yellow
−10 %

Lano Ocún On-Sight 8,8 mm 50 m yellow

Určeno pro nejnáročnejší sportovní lezení typu on sight,flash, red point Příjemné zacházení Neobsahuje PFC, UIAA voděodolné Tepelná úprava jednotlivých pramenů jádra dává lanu jeho dynamické a mechanické vlastnosti. Snížení tření mezi... Číst dále »

Dostupnost Skladem
Mladá Boleslav v úterý 3. 3.
Doručení po ČR ve středu 4. 3. + doprava zdarma
DPD zdarma
Česká pošta - Balík Do ruky zdarma
Česká pošta - Balík Na poštu zdarma
Česká pošta - Balík Do balíkovny zdarma
Osobní odběr (rezervace) - Mladá Boleslav zdarma
3 990 Kč Ušetříte 399 Kč (10%)
3 591 Kč

Cena pro registrované: 3 511 Kč

Chcete jinou variantu?

Sdílet:

Lano Ocún On-Sight 8,8 mm 50 m yellow

Velmi lehké lano.


  • Určeno pro nejnáročnejší sportovní lezení typu on sight,flash, red point
  • Příjemné zacházení
  • Neobsahuje PFC, UIAA voděodolné

Tepelná úprava jednotlivých pramenů jádra dává lanu jeho dynamické a mechanické vlastnosti.
Snížení tření mezi jednotlivými prameny jádra dosahujeme jejich tepelnou úpravou. Celé jádro díky této procedure dosahuje vyšší elasticity. Tepelná úprava jednotlivých pramenů jádra zlepšuje vzájemné působení pramenů jádra a ve výsledku i mechanické a dynamické vlastnosti celého lana.  

Finální tepelná úprava opletu zajistí kompaktní pružnost a příjemné manipulační vlastnosti.
Tepelná stabilizace a optimální vybalancování pružnosti jádra a opletu je standardním ošetřením, které u všech lan Ocún zajišťuje kompaktní pružnost a příjemné manipulační vlastnosti.

Kroucená vlákna opletu zaručují permanentní ochranu a zabraňují vnikání vlhkosti a špíny.
Všechna lana Ocún mají permanentní ochrannou vrstvu bez obsahu PFC, která zabraňuje vniknutí vody a nečistot do jádra lana. Tato ochranná úprava vláken také snižuje tření a zvyšuje mechanickou odolnost výrobku. Výsledkem je prodloužení životnosti celého lana. Neobsahuje toxické a v přírodě nerozložitelné fluorokarbony C6 a C8.

Důkladná kontrola napětí vláken při zpracování příze ručí za dokonale vybalancované napětí v plném průřezu lana a eliminuje posun opletu.
Ocún věnuje mimořádnou pozornost kontrole napětí vláken při procesu zpracování příze a pletení. Tato technologická kázeň zajišťuje lanům Ocún dokonale vybalancované napětí v plném průřezu lana. Díky precizní konstrukci dosahují lana Ocún vynikajících výsledků v oblasti součinnosti jádra a opletu a při měření normativních parametrů (hmotnost, počet pádů, rázová síla, nulový posuv opletu, atd.).

Každé lano Ocún má barevně označený střed pro snazší organizaci slaňování.
Každé lano Ocún má ve středu své délky barevně označený 8 cm dlouhý úsek. Použité barvivo nemá škodlivé účinky na materiál opletu ani nezpůsobuje změnu mechanických vlastností lana. Ke každému novému lanu je přiložen marker pro možnost obnovení značení středu nebo označení jeho nové polohy v případě zkracování uživatelem.

Každé lano Ocún má na jednom konci barevné označení příslušné délky - to přispívá preventivní bezpečnosti při práci s ním.
Lana Ocún mají viditelné označení délky. Jeden konec lana je vždy barevně označený barvou zvolenou pro příslušnou délku (40 m žlutá, 50 m modrá, 60 m oranžová, 70 m zelená, 80 m fialová a 100 m růžová). Tato standardizace značení délky lana přispívá k preventivní bezpečnosti při jištění a slaňování, kde je znalost délky lana důležitá. V případě potřeby zkracování lana uživatelem je každé lano vybaveno náhradní etiketou s šedou kontrolkou a volným polem pro označení individuální délky.

Konce všech lan jsou různě barevně označeny, aby se daly snadno navzájem rozeznat a rovnoměrně se opotřebovávaly.
Oba konce lana jsou opatřeny odolnou vícevrstvou etiketou, která je nositelem povinného značení (výrobce, norma, rok výroby, typ, model, průměr a délka) a skrytého sériového čísla pro zpětnou dohledatelnost původu lana. Oba konce mají navzájem odlišné barevné označení, které usnadňuje jejich identifikaci – je tak možné snáze střídat aktivní konce lana a zajistit rovnoměrné opotřebení každého z nich.

Každé jednotlivé lano má své unikátní číslo, které se neopakuje.
Číslo není závislé na délce ani typu lana. Díky tomuto číslu, které je vždy zaznamenáno během výroby lana, je možní přesně dohledat výrobní historii všech materiálů a strojního zařízení. Pokud je třeba dohledat k určitému lanu jeho historii, unikátní číslo se o to postará. Je uvedeno na obalu, návodu a také každé koncovce lana a to i těch náhradních.

Technické informace k lanům Ocún.

Lezečky Ocún – technické parametry
Max. rázová síla (půlka) 6,40 kN
Max. rázová síla (dvojče) 10,10 kN
Hmotnost 50 g/m
Jednoduché lano ANO
Dvojité lano ANO
Poloviční lano ANO
Délka lana 50 m
Průměr lana 8,80 mm
Počet pádů min. (norma UIAA) 5
Max. rázová síla (jednoduché lano) 8,30 kN
Statické prodloužení 6,20 %
Dynamické prodloužení 30 %
Uzlovatelnost 0,80
Barva žlutá
EAN 8591804645624

Komentáře k produktu: Lano Ocún On-Sight 8,8 mm 50 m yellow


Snažíme se dotazy řešit osobně, nechte nám svoje číslo a my Vám zavoláme.

Zatím nehodnoceno

Přidat vlastní hodnocení