Lano Ocún Guru 10 mm 50 m violet
  • Lano Ocún Guru 10 mm 50 m violet
Akce
−15 %

Lano Ocún Guru 10 mm 50 m violet

Guru 10 je trvanlivé lano vhodné pro široké spektrum lezeckých aktivit včetně pravidelného tréninku na stěně, díky vysokému počtu normovaných pádů je take vhodné k nácviku těžkých cest, kde se hodně padá. Guru je lano určené pro lezce, kteří ocení... Číst dále »

Dostupnost Skladem
Mladá Boleslav pozítří
Doručení po ČR v pátek 25. 9. + doprava zdarma
DPD zdarma
Osobní odběr (rezervace) - Mladá Boleslav zdarma
Česká pošta - Balík Do ruky zdarma
Česká pošta - Balík Na poštu zdarma
Česká pošta - Balík Do balíkovny zdarma
Zásilkovna zdarma
3 590 Kč Ušetříte 538 Kč (15%)
3 052 Kč

Chcete jinou variantu?

Sdílet:

Lano Ocún Guru 10 mm 50 m violet

Lano s dlouhou životností - vhodné pro nácviky cest, kde se často padá, i jako tréninkové lano na stěnu.


Guru 10 je trvanlivé lano vhodné pro široké spektrum lezeckých aktivit včetně pravidelného tréninku na stěně, díky vysokému počtu normovaných pádů je take vhodné k nácviku těžkých cest, kde se hodně padá. Guru je lano určené pro lezce, kteří ocení nadstandardní pocit bezpečí. Průměr 10 mm je zárukou dlouhé životnosti a skvělé manipulace.

  • Vysoká odolnost
  • Velký počet normovaných pádů
  • Nulový posun opletu
  • Impregnace bez použití PFC
  • Komfortní manipulace
  • Rope marker a náhradní koncovky jsou součástí balení

Tepelná úprava jednotlivých pramenů jádra dává lanu jeho dynamické a mechanické vlastnosti.
Snížení tření mezi jednotlivými prameny jádra dosahujeme jejich tepelnou úpravou. Celé jádro díky této procedure dosahuje vyšší elasticity. Tepelná úprava jednotlivých pramenů jádra zlepšuje vzájemné působení pramenů jádra a ve výsledku i mechanické a dynamické vlastnosti celého lana.  

Finální tepelná úprava opletu zajistí kompaktní pružnost a příjemné manipulační vlastnosti.
Tepelná stabilizace a optimální vybalancování pružnosti jádra a opletu je standardním ošetřením, které u všech lan Ocún zajišťuje kompaktní pružnost a příjemné manipulační vlastnosti.

Kroucená vlákna opletu zaručují permanentní ochranu a zabraňují vnikání vlhkosti a špíny.
Všechna lana Ocún mají permanentní ochrannou vrstvu bez obsahu PFC, která zabraňuje vniknutí vody a nečistot do jádra lana. Tato ochranná úprava vláken také snižuje tření a zvyšuje mechanickou odolnost výrobku. Výsledkem je prodloužení životnosti celého lana. Neobsahuje toxické a v přírodě nerozložitelné fluorokarbony C6 a C8.

Důkladná kontrola napětí vláken při zpracování příze ručí za dokonale vybalancované napětí v plném průřezu lana a eliminuje posun opletu.
Ocún věnuje mimořádnou pozornost kontrole napětí vláken při procesu zpracování příze a pletení. Tato technologická kázeň zajišťuje lanům Ocún dokonale vybalancované napětí v plném průřezu lana. Díky precizní konstrukci dosahují lana Ocún vynikajících výsledků v oblasti součinnosti jádra a opletu a při měření normativních parametrů (hmotnost, počet pádů, rázová síla, nulový posuv opletu, atd.).

Každé lano Ocún má barevně označený střed pro snazší organizaci slaňování.
Každé lano Ocún má ve středu své délky barevně označený 8 cm dlouhý úsek. Použité barvivo nemá škodlivé účinky na materiál opletu ani nezpůsobuje změnu mechanických vlastností lana. Ke každému novému lanu je přiložen marker pro možnost obnovení značení středu nebo označení jeho nové polohy v případě zkracování uživatelem.

Každé lano Ocún má na jednom konci barevné označení příslušné délky - to přispívá preventivní bezpečnosti při práci s ním.
Lana Ocún mají viditelné označení délky. Jeden konec lana je vždy barevně označený barvou zvolenou pro příslušnou délku (40 m žlutá, 50 m modrá, 60 m oranžová, 70 m zelená, 80 m fialová a 100 m růžová). Tato standardizace značení délky lana přispívá k preventivní bezpečnosti při jištění a slaňování, kde je znalost délky lana důležitá. V případě potřeby zkracování lana uživatelem je každé lano vybaveno náhradní etiketou s šedou kontrolkou a volným polem pro označení individuální délky.

Konce všech lan jsou různě barevně označeny, aby se daly snadno navzájem rozeznat a rovnoměrně se opotřebovávaly.
Oba konce lana jsou opatřeny odolnou vícevrstvou etiketou, která je nositelem povinného značení (výrobce, norma, rok výroby, typ, model, průměr a délka) a skrytého sériového čísla pro zpětnou dohledatelnost původu lana. Oba konce mají navzájem odlišné barevné označení, které usnadňuje jejich identifikaci – je tak možné snáze střídat aktivní konce lana a zajistit rovnoměrné opotřebení každého z nich.

Každé jednotlivé lano má své unikátní číslo, které se neopakuje.
Číslo není závislé na délce ani typu lana. Díky tomuto číslu, které je vždy zaznamenáno během výroby lana, je možní přesně dohledat výrobní historii všech materiálů a strojního zařízení. Pokud je třeba dohledat k určitému lanu jeho historii, unikátní číslo se o to postará. Je uvedeno na obalu, návodu a také každé koncovce lana a to i těch náhradních.

Technické informace k lanům Ocún.

Lezečky Ocún – technické parametry
Hmotnost 65 g/m
Délka lana 50 m
Průměr lana 10 mm
Počet pádů min. (norma UIAA) 10
Max. rázová síla (jednoduché lano) 8,30 kN
Statické prodloužení 7,90 %
Dynamické prodloužení 34 %
Uzlovatelnost 0,80
Barva fialová
EAN 8591804634314

Komentáře k produktu: Lano Ocún Guru 10 mm 50 m violet


Snažíme se dotazy řešit osobně, nechte nám svoje číslo a my Vám zavoláme.

Zatím nehodnoceno

Přidat vlastní hodnocení