EcoSoulLife

Skrýt filtryZobrazit filtry
Cena a štítky
Filtry
Zobrazeno 0-0 ze 0 produktů

Na celém světě je každoročně vyprodukováno přibližně 260.000.000 tun plastů a pouze 5 procent z tohoto množství je recyklováno. Recyklace je sice prověřenou a technologicky i logisticky propracovanou cestou, jak omezit zavalování planety odpadem, ale sama evidentně není schopna tento neblahý trend zvrátit. Proto vítáme další z alternativ, přispívajících k omezování produkce nezničitelných plastů - využívání materiálů přírodní povahy, které umožňují s předměty denní potřeby zacházet stejně jako s konvenčními plasty, ale které je možné po ukončení životnosti výrobku biologicky rozložit – kompostovat a vrátit je tak plně zpět mezi přírodní zdroje a vyřadit je dokonce i z energeticky náročných recyklačních procesů.

Australská společnost EcoSouLife přichází s výrobou nádobí a dalšího vybavení z biologicky rozložitelných materiálů, jejichž základem jsou vedle přírodní pryskyřice také odpadové produkty ze zpracování zejména rýže, bambusu a kukuřice.

Není náhodou, že mezi prvními uživateli biologicky rozložitelného vybavení jsou zejména vyznavači outdooru a pobytu v přírodě, kteří mají k přírodě a šetření jejími omezenými zdroji velice blízko. Kolekce EcoSouLife však vedle typicky kempovacího vybavení nabízí i řadu produktů, určených pro každodenní použití nejen na cestách a v přírodě, ale i v běžném životě v domácnosti či v práci.

Svobodná možnost ekologické likvidace nepotřebných či vysloužilých věcí je u výrobků EcoSouLife pro každého uživatele příležitostí zachovat se v rámci možností zodpovědně k životnímu prostředí, ale než nastane čas a potřeba daný kousek výbavy likvidovat, ocení každý uživatel jejich praktický a příjemný design a každodenní užitečnost.